Įrenginių techninės saugos mokymai

„Mašinų saugos“ direktyva 2006/42/EB · CE ženklas · EB atitikties deklaracija · Standartai · Rizikos vertinimas · Rizikos sumažinimas · Techninės bylos parengimas · Naudojimo instrukcijos · Senų įrenginių modernizavimas · Savadarbių įrenginių atitikties vertinimas · Technologinių linijų saugos integravimas · Saugos komponentai · Funkcinė sauga · Potencialiai pavojingi įrenginiai · LO-TO principai ·  Robotizuotų celių sauga · Sprogioje aplinkoje naudojama įranga (ATEX)

Išankstinė registracija žemiau:

Pagal individualius įmonių poreikius

Nuotoliniai ar gyvi mokymai

Mokymų tikslai:

Paprastai, suprantamai ir taikant praktinius pavyzdžius supažindinti su pagrindiniais darbo įrenginių techninę saugą reglamentuojančių teisės aktų bei standartų reikalavimais.
Pagilinti specialistų žinias, kurios padės rasti atsakymus į nuolat kylančius klausimus praktikoje, kuomet susiduriama su naujų staklių ar technologinės apdirbamosios gamybinės linijos pirkimais, klausimais į ką atkreipti dėmesį, kokius dokumentus privalu reikalauti iš įrangos tiekėjų ar montuotojų.
Supažindinti su naudojamų įrenginių rizikos vertinimo principais ir pavojų mažinimo priemonėmis.
Sužinoti, kaip organizuoti įmonėje naudojamų senų (be CE) įrenginių modernizavimą ar naujų technologinių gamybos linijų diegimą, atlikti savadarbių įrenginių atitikties vertinimą (nuo projekto iki CE ženklo) bei išvengti brangiai kainuojančių klaidų.

Problematika:

Dėl įmonėse veikiančių darbo įrenginių Lietuvoje kasmet įvyksta apie 20% sunkių ir mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe.
Už tinkamą įrangos parinkimą, saugų naudojimą ir techninę priežiūrą atsakingi įmonės vadovai ir jų paskirti įgalioti asmenys.
Pramonėje diegiamos vis sudėtingesnės automatizuotos sistemos, kurių aptarnavimui ir saugos sistemų kontrolei reikalingos specializuotos techninės saugos žinios.

Tikslinė auditorija:

Gamybos ir pramonės įmonių technikos vadovai, technologai, inžinieriai, energetikos darbuotojai, DSS specialistai (8 val.  galima įskaičiuoti į kvalifikacijos kėlimo ir tobulinimo trukmę) ir kt.

Mokymo etapai ir trukmė:

  • nuotolinis mokymas, 2  dienos po 4 val., iš viso 8 val.
  • teorinių žinių įvertinimas (e-testas, pateikiamas po mokymų)
  • testo rezultatų ir esminių akcentų aptarimas, konsultacijos ir atsakymai į klausytojų klausimus 
  • mokymo baigimo sertifikatų išdavimas

Apie lektorių

Virš 20 metų intensyvaus darbo patirtis saugos darbe srityje, gilinantis į gamyboje vykstančius procesus, identifikuojant galimas rizikas ir sprendžiant pavojų prevencijos klausimus, leidžia į sudėtingus dalykus pažvelgti kitaip ir juos paaiškinti paprastai.

Raimedas BURBA Saugos darbe ir techninės saugos ekspertas

    Mokymų programa​ (2 dienos)

    Nelaimingų atsitikimų priežastys naudojant darbo įrenginius, teismų praktika ir skaudžios pamokos įmonių vadovams.
    Kaip pasimokyti iš svetimų klaidų?

    Mašinų saugos direktyvos 2006/42/EB taikymo sritis ir pagrindiniai reikalavimai saugių įrenginių projektavimui ir gamybai.
    Atitikties samprata, atitikties vertinimo procedūros, atitikties deklaravimas. 2006/42/EB 4 priedas.
    Į ką svarbu atkreipti dėmesį įsigyjant įrenginį ir išvengiant problemų muitinėje ir su kontrolės institucijomis. Gerosios ir blogos praktikos.

    Standarto ISO 12100 apžvalga. Pavojai ir jų klasifikavimas. Rizikos vertinimo metodų apžvalga. Praktiniai vertinimo metodikų taikymo pavyzdžiai.

    Valdymo hierarchija. Rizikos mažinimas ir likutinė rizika.
    Apsaugų įrengimas pagal ISO 14120.  Saugūs atstumai iki pavojingų zonų ISO 13857. Nuolatinės priėjimo prie mašinų priemonės pagal ISO 14122.
    Valdymo įtaisai, ergonomika, avarinis stabdymas. Apsauga nuo elektros pavojų.

    Atitikties vertinimo procedūros, rizikos vertinimas ir jos mažinimo priemonių numatymas. Techninės bylos sudarymas.
    Saugos integravimo principai. Įrenginio naudojimo instrukcijos, ženklinimas ir žymėjimas. CE ženklinimas ir EB atitikties deklaracija.

    Senų įrenginių (pradėtų naudoti iki 2000 m.) modernizavimo metodikos pagal Darbo įrenginių naudojimo bendrųjų nuostatų reikalavimus.
    Minimalūs saugos reikalavimai. Praktiniai vertinimo metodikų taikymo pavyzdžiai.

    Pagrindiniai standarto ISO 13849 reikalavimai. Tinkamas projektavimas ir teisingos saugos elementų principinės schemos. Saugos elementų jungimo architektūra (kategorijos).
    Įrengimų saugos komponentai ir jų techniniai parametrai.
    Reikalaujamo sistemos PL saugos (našumo) lygio nustatymas ir įvertinimas. Praktiniai vertinimo metodikų taikymo pavyzdžiai. Saugos skaičiuoklės

    Esminiai robotų saugos reikalavimai pagal ISO 10218. Robotų sistemų rizikos vertinimas.
    Esminiai robotų saugos principai ir rizikos mažinimo metodai. Patekimo į roboto veikimo zoną ribojimas.

    Standartų ir taisyklių reikalavimai ir jų praktinis taikymas. Elektrotechninio personalo kategorijos ir kvalifikacijos.

    Pagrindiniai įrenginių techninės priežiūros principai ir jų įtaka saugiam darbui. Patikrinimo terminai ir dokumentavimas.
    Praktinis įrenginių saugos elementų patikros klausimyno nagrinėjimas.

    Potencialiai pavojingų įrenginių (PPĮ) sąvoka ir klasifikavimas. Slėginių ir kėlimo įrenginių keliama rizika. PPĮ registravimas ir VDI registras.
    PPĮ nuolatinė techninė priežiūra (savo jėgomis ir samdant įmonę). PPĮ techninės būklės kontrolė ir kontrolės įstaigos. Patikrinimų terminai. Praktinės įžvalgos ir patarimai

    Energijos šaltinio izoliavimas pagal Techninį reglamentą „Mašinų sauga“.
    Lockout/ Tagout (LO-TO) procedūros taikymas. LO -TO procedūros principas ir veiksmų seka.

    Sprogios atmosferos, jų susidarymas ir klasifikavimas (zonos).
    Elektros įrenginiai sprogioje aplinkoje. ATEX ir IECEx. Elektros įrangos, skirtos naudoti EX aplinkoje, klasifikavimas, ženklinimas ir parinkimo reikalavimai.
    Apsaugos nuo sprogimo prevencijos priemonės.

    Pastaba: kiekvienos temos mokymo pabaigoje paliekama 5 – 10 min. konsultacijoms iš nagrinėjamų kurso temų.

    Kilo klausimų, norite pasikonsultuoti?

    Skambinkite: +370 685 06545 arba rašykite: raimedas@saugapro.lt

    Klientų atsiliepimai po mokymų

    Atsiliepimai apie analogiškus mokymus, vykusius 2022 m. gegužės mėn.

    Ačiū už Jūsų įdėtą darbą, tikrai vertingi mokymai!

    Asmeniškai aš apie įrenginių techninę saugą mokymus turėjau pirmą kartą, todėl buvo tikrai įdomu. Kaip lektorius labai įdomiai ir nuosekliai dėstėte tematiką. 2-osios dienos tema buvo sudėtingesnė, reikalaujanti specifiškesnių žinių, bet bendrą vaizdą susidariau.

    Absoliučiai pasiteisino technikos skyriaus vadovų įtraukimas į šiuos mokymus, nes kolegos jau pradėjo vienas kitam uždavinėti su tema susijusius klausimus, kas yra teigiamas postūmis.

    Taip pat norėčiau padėkoti už kokybiškus mokymus. Jie ypatingai buvo naudingi mano kolegoms, kurie iš principo prieš tai buvo iš dalies susipažinę tik su funkcine sauga. Man taip pat buvo pravartu atnaujinti žinias, įgytas Pilz mokymų metu bei praktikoje dar dirbant X įmonėje

    Taip, man pačiam labai patiko. Esu dėkingas už mokimų turinį. Šie mokymai man buvo naudingi visapusiškai, tiek dėl tam tikrų temų gilesnio supratimo, tiek dėl kitų dalykų apie kuriuos buvau girdėjęs labai nedaug. Beje ir šiai dienai labai aktualių temų, kurioms radome atsakymus į mums rūpimus klausimus.

    Ačiū Jums už pažymėjimą, už mokymus (labai produktyvūs) ir ačiū už nuolaidą. (esate nuostabus mokymų vedėjas - ką reiškia patirtis )

    Tikrai akys prasivėrė, bet dar ir pačiai bus įdarbio, ką reikia peržiūrėti ir daugiau kontroliuoti. Nes atrodo kitus dalykus jie kaip ir žino, bet vis tiek pasimetę būna. Patys mokymai man asmeniškai labai patiko, daug ką pasižymėjau ir bandysime diegtis pas save. Kolegoms taip pat buvo laikas atsinaujinti jau turimas žinias, o be to, jeigu atvirai, ne viską mes ir žinojome. Todėl labai dėkoju, žinios niekada nepamaišys!

    Norėčiau pasidžiaugti, kad turėjau galimybę sudalyvauti jūsų vestuose mokymuose. Man asmeniškai jie buvo informatyvūs ir turiningi

    Noriu padėkoti už galimybę sudalyvauti mokymuose iš ties buvo įdomu ir profesionalu. Tikrai Jums pavyko apžvelgti ir įstatyminės bazė reikalavimų įvairovę ir nuosekliai, nenuobodžiai per pavyzdžius pateikti informaciją apie praktinį įstatyminės bazės taikymą.